Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

Käsityöläiskatu 4a
Turku, , 20100

040 772 1839

Puheklinikka  puheterapiaa asiantuntemuksella

Kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter

Puheklinikka befinner sig i Sjöhuset, på Hantverkaregatan i Åbo centrum. 

Adress: 
Käsityöläiskatu 4a, 6.krs, 20100 Turku

Ingång utan hinder från Hantverkaregatan, på skylten ovanför dörren står det Meritalo. Mottagningen finns mittemot hissen på våning 6.

Per telefon når du oss antingen via vår växel 040 772 1839 eller via terapeuternas egna telefonnummer, som finns nedan. Vi besvarar gärna förfrågningar även via e-mail. 

 

Våra terapeuter

Annemari Hongell
talterapeut
040 779 67 33
annemari.hongell@puheklinikka.net

Marjaana Raukola-Lindblom
specialtalterapeut, neurologiska störningar
arbetshandledare
050- 344 4343
marjaana.raukola@puheklinikka.net

Elina Uusi-Hakala
talterapeut
040 664 6015
elina.uusi-hakala@puheklinikka.net

Nana Lehtinen
talterapeut
Sanapsis-applikationsansvarig
administrativa uppgifter
nana.lehtinen@puheklinikka.net

Ida.jpg

Ida Luotonen
talterapeut
040 595 1919
ida.luotonen@puheklinikka.net

Anneli Laine
talterapeut, röststörningar
040 846 0818
anneli.laine@puheklinikka.net

Du kan även skicka ett meddelande till oss via formuläret nedan, så tar vi kontakt med dig.

Namn *
Namn
Telefonnummer
Telefonnummer
Vi svarar i huvudsak per e-mail. Ifall du önskar att vi kontaktar dig per telefon, vänligen meddelande om det.